Dodacie lehoty
Vážení zákazníci! Z dôvodu súčasnej situácie s Covid-19 môže dôjsť k oneskoreniu pri objednávaní a prekládke tovaru od polovice apríla. Niektoré objednávky môžu byť doručené do 24 pracovných dní. Ďakujeme vám za vašu trpezlivosť.
všetky pevné hovory sú bezplatné

europa-med.com - FAQ

Sú liečivá, ktoré predávate na vašej stránke, rovnako kvalitné ako tie, ktoré dostať kúpiť v kamennej lekárni či u konkurencie?

Za kvalitu našich výrobkov ručíme, čo potvrdzujú i dlhoročné pozitívne skúsenosti našich zákazníkov, ktorí sa vyjadrujú ohľadom kvality najčastejšie v superlatívoch. Jedná sa o identické liečivá, ktoré ste si možno predtým kupovali inde, akurát že u nás ich dostanete za lepšiu cenu.

Prečo by som si mal kúpiť lieky online, keď môžem zájsť do lekárne?

Azda najväčším pozitívom toho, že nebude musieť navštíviť lekáreň, je šetrenie času, a s tým spojené odbremenenie sa od otravných návštev lekární alebo lekára. Druhým dôvodom je, že vo väčšine prípadov sú lieky, ktoré kúpite online, omnoho lacnejšie a neposlednom rade my od vás nepožadujeme žiadny lekársky predpis.

Potrebujem pri nákupe od vás lekársky predpis?

Nie, všetky lieky, ktoré sa nachádzajú na našej stránke, je možné objednať si od nás bez potreby lekárskeho predpisu. Postačia nám vaše kontaktné údaje a potvrdená platba za tovar

Existuje nejaký limit na množstvo liekov pri nákupe cez vašu internetovú lekáreň?

Pri nákupe cez našu online lekáreň neexistuje žiadny limit toho, koľko alebo aké množstvo liečiv a našich produktov si môžete objednať. Objednaný tovar máte možnosť rozdeliť si na viacero balíčkov, prípadne je aj možné objednať si jeden veľký balík, ktorý obsiahne celú vašu objednávku. Je na vás, čo vám vyhovuje a pre čo sa rozhodnete.

Čo môžem urobiť, ak dodatočne zistím, že som zadal/a nesprávne údaje, napríklad adresu, e-mail a pod.?

V prípade, ak nastane takáto situácia, najlepšie je bezodkladne nás kontaktovať na náš firemný e-mail. Poviete nám presné číslo vašej objednávky, ktoré je pridelené každému, kto využíva naše služby. My sa následne pokúsime vaše údaje zmeniť podľa toho, ktoré údaje ste zadali nesprávne a želáte si ich opraviť. Zmena údajov na tie správne by nemala trvať dlhšie ako 24 hodín.

Ako mám postupovať v prípade, keď chcem zmeniť či úplne zrušiť svoju objednávku?

V prípade, ak sa stane, že chcete zmeniť svoju objednávku, alebo ju z nejakého dôvodu chcete zrušiť, najlepšie je takúto situáciu riešiť bezodkladne a postupovať nasledovne. Je nutné kontaktovať našich zamestnancov buď prostredníctvom e-mailu, alebo telefonicky. Príslušný pracovník vám poskytne všetky potrebné informácie a možnosti v súlade s aktuálnymi podmienkami.

Je v prípade zasielania vašich produktov možné využiť aj rýchlejšie alebo tzv. expresné doručenie?

V spoločnosti europa-med.com sa snažíme vyjsť našim zákazníkom čo najviac v ústrety, takže samozrejme, za primeraný poplatok môžete využiť služby takzvanej zrýchlenej expresnej zásielky, ktorá by mala doraziť priamo k vám do 4 až 7 pracovných dní. Je preto na zváženie, či chcete a môžete čakať, alebo sa rozhodnete pre promptné doručenie za prijateľný poplatok

Čo znamená, keď sú vaše produkty označované ako takzvané generiká alebo generikum?

Na trhu je dnes obrovské množstvo kadejakých produktov a je veľmi ťažké sa vo všetkých vyznať. Najjednoduchším vysvetlením je predstaviť si, že existuje určitý druh lieku vyrábaný konkrétnym výrobcom s obsahom špecifickej účinnej látky, zatiaľ čo generikum daného produktu obsahuje rovnakú účinnú látku, ako má pôvodný výrobok, len sa liek inak nazýva a zvyšné zloženie sa môže jemne odlišovať. V zásade sa však dá povedať, že sa jedná o to isté. Na predaj máme napríklad originálnu Viagru a máme generickú Viagru. Rozdiel je len v trochu rozličnom zložení, ale účinná látka Sildenafil je v obidvoch prípadoch úplne rovnaká.

Môžem si byť istý/á, že o tom, že si od vašej spoločnosti objednávam lieky, sa nikto pri preberaní zásielky nedozvie?

Dbáme o to, aby sme pri balení našich výrobkov a liečiv nikdy na obale zásielky nespomínali, že sa jedná o medikamenty alebo nejaké podobné látky. Naše balenia sú stopercentne diskrétne a nie je možné, aby niekto zistil, čo sa vo vnútri nachádza bez toho, aby balíček neotvoril. To znamená, že si bez akýchkoľvek rozpakov môžete svoje liečivá poslať trebárs do práce, kancelárie alebo kdekoľvek chcete. Nik sa nedozvie, čo sa vo vnútri nachádza.

Dá sa na vašich stránkach zanechať či už pozitívny alebo negatívny komentár a recenzia?

Samozrejme, na našich stránkach je možné zaznamenať váš názor alebo postreh. Ďalšou možnosťou je napísať na našu e-mailovú adresu a my vašu recenziu uverejníme. Prípadne sa môžete vyjadriť na našom facebookovom profile, ako mnoho iných spokojných priaznivcov našich výrobkov. Každý váš postreh alebo komentár bude braný do úvahy a my sa budeme snažiť prispôsobovať naše výrobky tomu, ako to vyhovuje vám, našim klientom.

Ako mám postupovať pri reklamácií?

Čo sa týka reklamačného poriadku, naša spoločnosť postupuje samozrejme podľa zákonov Slovenskej republiky a podľa reklamačného poriadku, ktorý sa štandardne uplatňuje pri nákupe zo zahraničia, a to konkrétne z krajín Európskej únie. V prípade prijatia reklamácie máte zo zákona právo na vyjadrenie do 30 dní. Vaše reklamácie nám máte možnosť zasielať e-mailom či písomne. Na reklamácie odpovedá naše reklamačné oddelenie.

Je možné tovar vrátiť?

Ak je produkt, ktorý sme vám dodali, chybný, nefunkčný alebo inak poškodený, či nezodpovedá opisu podľa ktorého ste si ho zakúpili, kontaktujte náš zákaznícky servis. Podľa právnych predpisov EÚ vám ho obchodník musí opraviť, nahradiť, znížiť jeho cenu alebo vám vrátiť peniaze.

Zľava 20%

plus ďalšie ponuky po ceste